Oriflame – międzynarodowa firma kosmetyczna ze Szwecji

Produkty szwedzkie są w ostatnich latach pożądane niemal na całym świecie. Co ciekawe, nie wszyscy wiedzą, że kultowa marka kosmetyczna oriflame powstała właśnie w Szwecji i na rynku urody działa nieprzerwanie od 1967 roku. Ponad pięćdziesiąt pięć lat doświadczenia czyni z niej zdecydowanego lidera, którego rozpoznawalność w Polsce jest ogromna.

Jak działa oriflame i co sprzedaje?

Marka ta jest jednym z prekursorów sprzedaży kosmetyków w tzw. modelu wielopoziomowym. Jej działalność opiera się nie tylko na świetnych produktach, ale i doskonale przemyślanym sposobie sprzedaży, który zakłada polecanie kosmetyków z ust do ust, przez tzw. partnerów i przedstawiciele handlowych. Konsultantki i konsultanci marki mogą bez ograniczeń korzystać z produktów i jednocześnie zarabiać, jeśli polecą je i sprzedadzą – swoim znajomym.

W Polsce oriflame działa od wielu lat i z powodzeniem się rozwija. Podobnie dużą ekspansję przeżywa na innych rynkach europejskich, które cenią i szwedzki charakter produktów firmy i możliwość zarabiania w niej bez wysyłania CV.

Oferta firmy to przede wszystkim kosmetyki do pielęgnacji ciała, perfumy i akcesoria do makijażu. Najlepiej sprzedające się produkty to: podkłady mineralne do twarzy Giordani Gold Long, Pomadka nasycona pigmentami – The one, rewelacyjne tusze do rzęs Wonder Lash czy odmładzające podkłady na bazie serum Giordani Gold.

Skład większości kosmetyków jest naturalny i oparty na ekstraktach roślin, które pochodzą z wielu zakątków świata, od morskich wybrzeży po górskie łąki.

Produkty szwedzkie są w ostatnich latach pożądane niemal na całym świecie. Co ciekawe, nie wszyscy wiedzą, że kultowa marka kosmetyczna oriflame powstała właśnie w Szwecji i na rynku urody działa nieprzerwanie od 1967 roku. Ponad pięćdziesiąt pięć lat doświadczenia czyni z niej zdecydowanego lidera, którego rozpoznawalność w Polsce jest ogromna. Jak działa oriflame i co…