Kim jest Bartosz Gelner?

Urodzony w 1988 roku Bartosz Gelner jest popularnym i lubianym w Polsce aktorem teatralnym, filmowym i telewizyjnym. Większość widzów kojarzy go z ról w modnych serialach, ceniąc przede wszystkim za doskonałe wcielanie się w postaci komediowe.

Bartosz Gelner – kariera i role

Na wielkim ekranie Gelnera można regularnie oglądać od 2008 roku, ale to ostatnie lata i role, w które się wcielał, przyniosły mu największą popularność. Wśród nich m.in.

  • „Legiony” z 2019, w których zagrał Tadeusza Zbarskiego
  • „Szadź” z 2020-2021, w postaci Tomasza Mrówca
  • „Sexify” z 2021, Konrad
  • „Singielka” z 2012, tu w roli sąsiada Krystiana
  • Seriale „Ojciec Mateusz” z 2013, „Prawo Agaty” z 2012, kultowy już „Komisarz Alex” z 2012

Jego postać doceniono również w „Sali samobójców”, „Czasie honoru”, „Reakcji łańcuchowej” i „Płynących wieżowcach”. To właśnie za rolę Michała w tej ostatniej produkcji otrzymał w 2013 prestiżową Nagrodę im. Piotra Łazarkiewicza dla Młodego Talentu, podczas Festiwalu Filmów Polskich w Los Angeles.

Sam Bartosz Gelner nie od razu chciał zostać aktorem. Początkowo marzyła mu się kariera prawnika, humanisty i socjologa, ale ostatecznie trafił do „Kabaretu 3/4″ i zainspirowany odgrywaniem ról na scenie, zdecydował się zdawać do szkoły teatralnej (nie dostał się!), a później do Policealnego Studium Aktorskiego.

Urodzony w 1988 roku Bartosz Gelner jest popularnym i lubianym w Polsce aktorem teatralnym, filmowym i telewizyjnym. Większość widzów kojarzy go z ról w modnych serialach, ceniąc przede wszystkim za doskonałe wcielanie się w postaci komediowe. Bartosz Gelner – kariera i role Na wielkim ekranie Gelnera można regularnie oglądać od 2008 roku, ale to ostatnie…