Floks Szydlasty, bylina naskalna

Kompozycje skalne, mające coraz częściej zastosowanie w ogrodach, poza niewątpliwym urokiem, niosą ze sobą pewne dylematy, dotyczące wyboru odpowiednich roślin. Należy dodać, że środowisko naskalne wykazuje się dość specyficznymi warunkami, w związku z czym nie każda roślina jest w stanie sobie z tym poradzić.

   Floks Szydlasty, taternik z wyboru.

 Jedną z polecanych jest przeuroczy Floks Szydlasty, bylina o pokładającym się pokroju. Jej gęste kobierce nieprzekraczające 10 cm wysokości są obficie wypełnione kwiatami w okresie od kwietnia do maja. Utrata białych, różowych i fioletowych kwiatów w niczym nie szkodzi dekoracyjnej funkcji roślin, ponieważ zielone listki znakomicie komponują się w kamiennym otoczeniu.

   Łatwiej się nie da.

 O powodzeniu Floksów stanowi niezwykła łatwość uprawy, uroda oraz minimalne wymagania w stosunku do podłoża. Z uwagi na silny system korzenny można ją wykorzystać do wzmacniania skarp i powierzchni o dużym stopniu pochylenia.

 W Polsce funkcjonuje grupa pięciu bylin naskalnych, pośród których Floks Szydlasty zajmuje poczesne miejsce, nie tylko bowiem czaruje barwami, lecz także jest wyjątkowo towarzyski.

Kompozycje skalne, mające coraz częściej zastosowanie w ogrodach, poza niewątpliwym urokiem, niosą ze sobą pewne dylematy, dotyczące wyboru odpowiednich roślin. Należy dodać, że środowisko naskalne wykazuje się dość specyficznymi warunkami, w związku z czym nie każda roślina jest w stanie sobie z tym poradzić.    Floks Szydlasty, taternik z wyboru.  Jedną z polecanych jest przeuroczy Floks…