Wierzba mandżurska jako oryginalna ozdoba ogrodu

Wierzba mandżurska jako oryginalna ozdoba ogrodu

Projektując ogród warto wprowadzić do niego drzewa i krzewy łatwe w uprawie. Wierzba mandżurska jest wyjątkowo ozdobnym gatunkiem. Nie jest wysoka i posiada szeroką koronę, silnie rozkrzewione pędy, które są cienkie i spiralnie poskręcane. Wiosną pokazują się cienkie liście, które zapewniają zieleń w ogrodzie na długie miesiące, aż do przymrozków. Wierzba mandżurska nie jest wymagającym drzewem, choć lubi wilgoć. Będzie dobrze rosła na każdej glebie, oprócz suchej, piaszczystej i kamienistej.

Dekoracyjne drzewo ogrodowe, czyli wierzba mandżurska

W przydomowym ogrodzie nie może zabraknąć pięknych, stylowych drzew. Dla amatorów ogrodnictwa i wielbicieli zieleni szczególnie polecana jest wierzba mandżurska. Rośnie szybko, a wiosną wypuszcza intensywnie zielone liście. Sadzonki można zakupić w sklepach i hurtowniach ogrodniczych lub samemu wyhodować np. w ułamanych gałęzi. Mocno rozkrzewione konary są spiralnie skręcone i idealnie nadają się na dekoracje. Cieńsze łodygi można obcinać, umieścić w wazonie zamiast kwiatów, gdyż na ich miejsce szybko wyrosną nowe.Zobacz więcej na temat wierzba mandżurska na portalu dom-i-wnetrze.pl.

Wierzba mandżurska jako oryginalna ozdoba ogrodu Projektując ogród warto wprowadzić do niego drzewa i krzewy łatwe w uprawie. Wierzba mandżurska jest wyjątkowo ozdobnym gatunkiem. Nie jest wysoka i posiada szeroką koronę, silnie rozkrzewione pędy, które są cienkie i spiralnie poskręcane. Wiosną pokazują się cienkie liście, które zapewniają zieleń w ogrodzie na długie miesiące, aż do przymrozków. Wierzba mandżurska nie…