Wierzba Babilońska, jak rozmnożyć?

Jest po prostu piękna! Dorastając nawet do 6 metrów, otacza się luźno zwisającą koroną poruszaną delikatnie wiatrem. Jest ulubienicą ogrodników i pszczół, zapewniając jednym wrażenia estetyczne, drugim bogaty pokarm. Jest niezbędnym uzupełnieniem posiadłości, często strzegąc wejścia do domostwa.

   Wierzba Babilońska, dumna pani.

 Jej długie, zwisające pędy przypominające rozpuszczone włosy, ozdobione są dziesięciocentymetrowymi liśćmi, często spiralnie skręconymi, stanowiącymi niewątpliwą ozdobę w okresach ciepłych. Natomiast zimą pięknie prezentują się długie i gęste gałązki połyskujące osiadłym na nich lodem i śniegiem. Nie wymaga absolutnie żadnych zabiegów kosmetycznych. Ważne, by zapewnić jej odpowiednią ilość wody. Jak na damę przystało, źle znosi nadmierne przeciągi i silny mróz, dlatego dobrze jest zabezpieczyć drzewo, okrywając pień słomianymi matami.

   Lubi towarzystwo.

 Wierzba Babilońska charakteryzuje się tym, że jest to gatunek dwupienny. Oznacza to, że organy rozrodcze męskie i żeńskie znajdują się na dwóch różnych roślinach. Rozważając możliwość hodowli, należy wziąć to pod uwagę, sadząc kilka drzew obok siebie.

 Nie ma możliwości, by nikt nie zauważył wierzb w otoczeniu domu, a już z pewnością rzuci się w oczy ich brak. Niewątpliwie powinna to być jedna z pierwszych inwestycji w otoczenie rodzinnej posiadłości.Zobacz więcej na temat wierzba babilońska na portalu dom-i-wnetrze.pl.


Jest po prostu piękna! Dorastając nawet do 6 metrów, otacza się luźno zwisającą koroną poruszaną delikatnie wiatrem. Jest ulubienicą ogrodników i pszczół, zapewniając jednym wrażenia estetyczne, drugim bogaty pokarm. Jest niezbędnym uzupełnieniem posiadłości, często strzegąc wejścia do domostwa.    Wierzba Babilońska, dumna pani.  Jej długie, zwisające pędy przypominające rozpuszczone włosy, ozdobione są dziesięciocentymetrowymi liśćmi, często…