Twoja twarz brzmi znajomo – co to za program?

„Twoja twarz brzmi znajomo” to jeden z najpopularniejszych, polskich programów rozrywkowych, który od pierwszej emisji w roku 2014 skupia przed telewizorami miliony widzów. Jego arcy ciekawa formuła oparta jest na formacie hiszpańskiego programu „Your Face Sounds Familiar”, a w Polsce za jego wykonanie i realizację odpowiada firma Endemol Shine Polska.

Co nas bawi w projekcie Twoja twarz brzmi znajomo?

Popularność tego programu telewizyjnego nie leży tylko i wyłącznie w możliwości posłuchania, jak znane postaci polskiej sceny artystycznej wykonują utwory muzyczne innych gwiazd, ale w dodatkowej atrakcji, jaką jest przebieranie się za daną postać.

Uczestnicy programu Twoja twarz brzmi znajomo mają za zadanie jak najlepiej odwzorować oryginał, a utwory, jakie wykonają, przydzielane są im losowo. Tym samym często mężczyźni muszą wcielać się np. w piosenki Whitney Houston, a kobiety tańczyć na scenie jak Michael Jackson. Sztuka ta nie jest łatwa, ale z punktu widzenia oglądających – niezwykle ciekawa i zarazem zabawna. Ogrom emocji wywoływanych przez projekt sprawia, że z każdą kolejną jego emisją, rośnie ilość chętnych do podziwiania wyczynów polskich gwiazd na scenie.

Prowadzący: Maciej Dowbor, Krzysztof Ibisz, Piotr Gąsowski
Aktualna liczba odcinków: ponad 155!

Dotychczasowi zwycięzcy poszczególnych 15-stu edycji: Katarzyna Skrzynecka, Marek Kaliszuk, Stefan Terrazzino, Bartłomiej Kasprzykowski, Aleksandra Szwed, Maria Tyszkiewicz, Kasia Popowska, Kacper Kuszewski, Filip Lato, Mateusz Ziółko, Kazimierz Mazur, Adam Strycharczuk, Paweł Czadoman Dudek, Lesław Żurek, Robert Janowski.

„Twoja twarz brzmi znajomo” to jeden z najpopularniejszych, polskich programów rozrywkowych, który od pierwszej emisji w roku 2014 skupia przed telewizorami miliony widzów. Jego arcy ciekawa formuła oparta jest na formacie hiszpańskiego programu „Your Face Sounds Familiar”, a w Polsce za jego wykonanie i realizację odpowiada firma Endemol Shine Polska. Co nas bawi w projekcie…