Monstera Adansona – zielony trend

Rośliny to element pasujący do każdego wnętrza. Niezwykle popularna ostatnimi czasy jest monstera Adansona, która nie tylko nada pomieszczeniu oryginalnego, egzotycznego charakteru, ale też z łatwością przystosowuje się do warunków środowiska.  

Egzotyczna i niewymagająca

Monstera Adansona, zwana również Monkey Mask, to pnącze charakteryzujące się ciemnozielonymi, sercowatymi i co charakterystyczne, podziurawionymi liśćmi. Wywodzi się z lasów tropikalnych, ale zaskakująco dobrze radzi sobie wewnątrz naszych mieszkań. Najlepiej znosi podłoże przepuszczalne, dobrze do jego uprawy wykorzystać torf, lub ziemię uniwersalną z dodatkiem perlitu. Roślinę wystarczy podlewać raz w tygodniu, jest więc niewymagająca. Idealnym stanowiskiem do wzrostu będzie miejsce jasne, jednak nie w pełnym słońcu, najlepiej oddalone od grzejników czy okien, ze względu na wrażliwość na temperaturę. Monstera Adansona świetnie prezentuje się w kwietnikach lub dużych donicach, w których może tworzyć charakterystyczne kaskady perforowanych liści.Zobacz więcej na temat monstera adansona na portalu dom-i-wnetrze.pl.

Rośliny to element pasujący do każdego wnętrza. Niezwykle popularna ostatnimi czasy jest monstera Adansona, która nie tylko nada pomieszczeniu oryginalnego, egzotycznego charakteru, ale też z łatwością przystosowuje się do warunków środowiska.   Egzotyczna i niewymagająca Monstera Adansona, zwana również Monkey Mask, to pnącze charakteryzujące się ciemnozielonymi, sercowatymi i co charakterystyczne, podziurawionymi liśćmi. Wywodzi się z lasów…