Kim jest Rafał Zawierucha?

Rafał Zawierucha to aktor, z którego może być dumna cała Polska. Jest to aktor z olbrzymim dorobkiem aktorskim, a kariera jeszcze jest przed nim. Dowiedzmy się nieco więcej o tym aktorze.

Najważniejsze informacje

Rafał Zawierucha urodził się w przepięknym Krakowie. Dorastał jednak w Kielcach. Uczęszczał tam do III Liceum Ogólnokształcącego imienia Cypriana Kamila Norwida. W roku 2012 roku ukończył studia aktorskie na Akademii Teatralnej w Warszawie. W swojej zawodowej karierze Rafał Zawierucha występował jako aktor między innymi w teatrach warszawskich: Och-Teatrze, Współczesnym, Capitol oraz IMKA. Występował również w Teatrze Telewizji. Jest także znany z telewizji, gdzie prowadził cykl telewizyjny pod tytułem „Polska filmowa”. Program ten był nadawany na kanale Canal+ Discovery.

Dorobek artystyczny Rafała Zawieruchy

Rafał Zawieruch grał między innymi w takich filmach jak „Siła wyższa” jako Franek, „Przepis na życie” jako Kuba, „Miasto 44” jako Berlingowiec, „Obywatel” jako delegat, „Wkręceni” jako kamerzysta, „Bogowie” jako Romuald Cichoń czy też „Jack Strong” jako czołgista. Musimy przyznać, że dorobek ten robi ogromne wrażenie. Jednak to jeszcze nie wszystko.

W roku 2012 za rolę w filmie po tytułem „Księstwo” Andrzeja Barańskiego otrzymał nominację do prestiżowej nagrody Złotej Kaczki dla najlepszego aktora. W sierpniu 2018 roku dowiedzieliśmy się, że aktor otrzymał rolę w filmie samego Quentina Tarantino pod tytułem „Once Upon a Time in Hollywood”. Zagrał w nim Romana Polańskiego.

Rafał Zawierucha to aktor, z którego może być dumna cała Polska. Jest to aktor z olbrzymim dorobkiem aktorskim, a kariera jeszcze jest przed nim. Dowiedzmy się nieco więcej o tym aktorze. Najważniejsze informacje Rafał Zawierucha urodził się w przepięknym Krakowie. Dorastał jednak w Kielcach. Uczęszczał tam do III Liceum Ogólnokształcącego imienia Cypriana Kamila Norwida. W roku…