Butenko był rysownikiem

Bohdan Butenko rysował doskonale

Jego rysunki zapadały w pamięć i dodawały lekkości każdej książce. Urodził się 8 lutego 1931 roku w Bydgoszczy, natomiast zmarł 14 października 2019 roku. Był rysownikiem, ilustratorem i grafikiem. Ilustrował książki. Był także scenarzystą, projektantem lalek i dekoracji. Miał zatem wiele talentów, umiejętności oraz chęci do zarabiania. Do II wojny światowej mieszkał w Bydgoszczy razem z rodzicami. Podczas okupacji cała rodzina przeniosła się do Warszawy i tam przetrwała ten trudny czas. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych. W 1955 roku ukończył szkołę i rozpoczął życie zawodowe. Dyplom obronił w pracowni Jana Marcina Szancera. 

Wiele osiągnięć, ogromna kreatywność

Pracował jako redaktor artystyczny w wydawnictwie Nasza Księgarnia. Współpracował z Misiem, rysował dla Świerszczyka, Płomyczka oraz Płomyka. Stworzył tak znane postaci, jak Gapiszon, Kwapiszon, Guciu i Cezar. Ilustrował książki dla dzieci. Bohdan Butenko tworzył także scenografie dla Kabaretu Starszych Panów. Był też współpracownikiem Telewizji Polskiej. Należał do Związku Artystów Plastyków oraz Międzynarodowej Izby ds. Książek dla Młodych. Objął też funkcję prezesa Fundacji Świat Dziecka. Był jej założycielem. Jest autorem statuetek Donga. Niesamowicie pracowity i przyjazny światu żył, tworzył i wiódł bardzo pracowite życie. Posiadał ogromny talent plastyczny. Był znany na skalę międzynarodową – wystawiał prace w Paryżu, Bratysławie, Budapeszcie, Tokio, Sztokholmie, Berlinie Zachodnik, Pradze, Baltimore. 

Bohdan Butenko rysował doskonale Jego rysunki zapadały w pamięć i dodawały lekkości każdej książce. Urodził się 8 lutego 1931 roku w Bydgoszczy, natomiast zmarł 14 października 2019 roku. Był rysownikiem, ilustratorem i grafikiem. Ilustrował książki. Był także scenarzystą, projektantem lalek i dekoracji. Miał zatem wiele talentów, umiejętności oraz chęci do zarabiania. Do II wojny światowej…